Buna ziua numele meu este lucian am un credit de nevoi personale de 15000 euro pe 10 ani la BCR si am o rata de 260 euro. Am solicitat in 2010 sa platesc jumatate din rata timp de un an de zile datorita scaderii salariului meu si al sotiei fiind amandoi bugetari , adica 130 euro acum sa terminat perioada si trebuie sa platesc 297 euro dar salariu nu imi permite si mai am si alte rate , si sunt bagat si la biroul de credit ca rau platnic.Am vorbit cu un consultatnt BCR si mi-a spus ca nu pot face refinantare pentru ca sunt bagat in baza de date ca rau platnic am si alte rate si salarile au scazut si al meu si al sotiei.mentionez ca sunt cu ratele la zi la BCR problema este nu pot sa platesc rata de 297 de euro cand eu am salariu 1400lei in mana si sotia 800lei mai am alte rate in valoare de 400lei am doi copii
si singura solutie este sa fac refinantate la cei 12000 euro care au mai ramas de platit dar nu pot si nici nu am gasit intelegere la cei dela BCR. intrebarea mea ptr. dumneavastra este urmatoarea 1- daca nu ajung la nici o rezolvare cu cei de la BCR si nu mai platesc ratele mentionez ca nu am ipoteca si nu am niciun bun pe numele meu si al sotiei ce cai urmeaza dansii 2 Daca ajung in intanta cat poate sa imi opreasaca din salariu mie si sotiei 3 Care este solutia ceea mai buna din punctul dumneavastra de vedere 4 Puteti sa ma reprezentati in obtinerea unei refinantari si daca da cat este comisionul dumneavastra. multumesc si astept un raspuns de la dumneavastra


