Buna ziua! Parintii mei mi-au facut act de vanzare-cumparare in 2006 pentru apartamentul lor, bineinteles cu clauza de uzufruct viager (mama locuieste in acest apartament, tata a decedat anul trecut) . Apartamentul are ~65 mp. Anul acesta m-am casatorit si as vrea sa-mi cumpar un apartament cu sotul meu prin programul prima casa. As putea accesa un astfel de credit si sa fim ambii prorietari sau poate doar sotul si eu sa fiu co-debitor?
Multumesc!


